Dwóch mężczyzn całkowicie zignorowało przepisy i pieszo szli po autostradzie A2. W trakcie kontroli policjanci ujawnili, iż jeden z nich jest poszukiwany.

Pieszo szli po autostradzie A2. Jeden z nich był poszukiwany
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

W poniedziałek, 21 grudnia, świebodzińscy policjanci wzięli udział w wojewódzkich działaniach „Pieszy”. W ich trakcie zatrzymano do kontroli dwóch mężczyzn, którzy kompletnie zignorowali przepisy. Mężczyźni… szli po autostradzie A2. Jedną z tras o największym natężeniu ruchu w województwie.

W trakcie przeprowadzonej kontroli zostali oni ukarani za to wykroczenie. Szczęśliwie dla nich, cała sytuacja zakończyła się tylko mandatem. Nieszczęśliwie, bo jeden z nich okazał się osobą poszukiwaną.

Zobacz:   Policjant zatrzymał poszukiwanego tuż przed rozpoczęciem służby

Warto w tym miejscu przypomnieć, że na autostradach oraz drogach ekspresowych jest całkowity zakaz przemieszczania się osób pieszych i rowerzystów. Jest to po prostu zbyt niebezpieczne, ze względu na prędkość, z jaką poruszają się pojazdy. Kierowcy mogą po prostu zbyt późno zauważyć pieszego, którego się tam nie spodziewają by móc bezpiecznie zareagować.