Strzelaniną zakończyła się sąsiedzka kłótnia w Świebodzinie. 58-latek po kłótni chwycił za rewolwer – wiatrówkę i ostrzelał auto sąsiada. Jak poinformowała policja, to już drugi przypadek zniszczenia mienia tego samego mężczyzny. Łączne straty wyniosły 10 tys. złotych.

Świebodzin: Sąsiedzka kłótnia zakończona strzelaniną. 58-latek ostrzelał auto sąsiada
Wiatrówka rewolwer Crosman Vigilante 4,5 MM – fot. Policja.pl

W ostatnim czasie, ktoś uszkodził już mienie poszkodowanego w strzelaninie mężczyzny. Straty wyniosły wówczas około 10 tys. złotych dlatego postanowił zainwestować w monitoring, który w przypadku gdyby wandal pojawił się ponownie, mógłby pomóc w ustaleniu sprawcy. Okazało się, że nie musiał długo czekać.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Strzelanina w Świebodzinie: 58-latek ostrzelał auto sąsiada

Kilka dni później przed jego dom podjechało auto, z którego napastnik ostrzelał mu samochód. W pojeździe uszkodzone zostały szyby a straty wyniosły blisko 700 zł. Sprawcę udało się ustalić i zatrzymać dzięki nagraniu z monitoringu.

📎  Sekundy od tragedii. Udaremniona próba samobójcza w Świebodzinie

W trakcie dochodzenia prowadzonego przez świebodzińską policję, 58-latek przyznał się do obu zarzucanych mu czynów. Mężczyźni pokłócili się i 58-latek w złości ostrzelał auto sąsiada. Choć za niszczenie mienia, prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat oraz wysokie grzywny to sądy najczęściej nakładają również obowiązek naprawienia szkody. Na poczet kar prawo przewiduje też możliwość zajęcia mienia. W tym przypadku zajęto auto 58-latka.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz