Dwukrotnie, dzień po dniu wsiadł za kierownicę po pijanemu i za każdym razem miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. To już trzeci raz w tym roku kiedy 59-latek ze Świebodzina został zatrzymany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

2 promile, dwa dni pod rząd i już trzeci raz w tym roku
fot. Policja.pl

Oprócz 2-letniej kary pozbawienia wolności grozi nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i wysokie kary finansowe, rzędu 10 tysięcy złotych każda. Na poczet nich zostało zatrzymane jego auto.

59-letni mieszkanie powiatu świebodzińskiego, który został zatrzymany przez patrol dzielnicowych kiedy prowadził samochód, miał ponad 2 promile alkoholu. Sytuacja powtórzyła się następnego dnia. Patrol drogówki, który zatrzymał pijanego mężczyznę również stwierdził prawie 2 promile alkoholu w organizmie 59-latka.

Zobacz:   Policyjny dron kontra piraci drogowi [wideo]

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych świebodzińskiej komendy. Za każdy z czynów grożą mu 2 lata pozbawienia wolności i minimum 3-letni ale i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i obowiązek wpłaty na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W przypadku pierwszego zatrzymania kwota konieczna do wpłaty to 5 tysięcy złotych, każdy kolejny raz kiedy mężczyznę złapano pijanego za kierownicą to 10 tysięcy złotych. Ponieważ mężczyznę, również pijanego, złapano już wcześniej, w styczniu w obu przypadkach czeka go kwota 10 tys. złotych do zapłaty.

Zobacz:   Wakacje w mieście? Postaw na półkolonie z robotami i innymi atrakcjami!

Na poczet kar już wcześniej zabezpieczono samochód należący do 59-latka. Prokuratura Rejonowa ze Świebodzina zastosowała wobec mężczyzny również środki zabezpieczające, między innymi w postaci obowiązku regularnego stawiennictwa na dozór w komendzie.