Szeroko zakrojone działania lubuskiej policji przyniosły efekt. Służby ustaliły tożsamość tajemniczego pasażera pociągu relacji Berlin-Warszawa. Policjanci podkreślają, że duży wkład w pozytywny finał sprawy wniosła policja niemiecka.

Ustalono tożsamość tajemniczego pasażera pociągu relacji Berlin - Warszawa
W wyniku intensywnej współpracy z policjantami z Niemiec ustalono tożsamość tajemniczego pasażera pociągu Berlin-Warszawa – fot. Policja

Sytuacja z którą na początku stycznia zmierzyli się policjanci ze Świebodzina, była jedną z bardziej nietypowych z jaką spotkali się w temacie ustalania tożsamości bo mężczyzna, do którego został patrol wezwany, nie popełnił żadnego czynu zabronionego. Jego zachowanie wskazywało jednak, że nie jest on w stanie samodzielnie sobie poradzić.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Z tajemniczym pasażerem pociągu relacji Berlin – Warszawa nie można było nawiązać żadnego kontaktu. Nieobecnym wzrokiem, w milczeniu tylko wpatrywał się przed siebie. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów ani bagaży. Wezwane na miejsce pogotowie zdecydowało o umieszczeniu go w szpitalu, gdzie mężczyzna znalazł odpowiednią opiekę, mimo to przez długi czas z nikim nie nawiązywał kontaktu, a te które wywiązały się z czasem były bardzo krótkie i lakoniczne. Udało się z nich jednakże uzyskać pierwsze poszlaki, które pomogły naprowadzić służby na odpowiedni kierunek.

📎  Traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. 3 dekady przyjaźni

W tym czasie policjanci z Wydziału Kryminalnego świebodzińskiej komendy, z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. prowadzili intensywne działania zmierzające do ustalenia tożsamości oraz poinformowania o stanie i miejscu przebywania jego najbliższych. W wyniku ich działań oraz intensywnej współpracy z policjantami z Niemiec ustalono tożsamość tajemniczego pasażera pociągu Berlin-Warszawa.

Weryfikacja uzyskanych informacji również okazała się niezmiernie trudna, ponieważ części dokumentów już nie było bo z upływem czasu zostały one usunięte z archiwów. Wysiłek wszystkich stron przyniósł jednak efekty.

📎  Wzorowy korytarz życia na autostradzie A2

Ustalono tożsamość tajemniczego pasażera pociągu

37-letni mężczyzna posiada status bezpaństwowca i urodził się na Łotwie. Legalnie przebywa na terytorium krajów Strefy Schengen, ponieważ posiada ważną kartę pobytu w Niemczech, która niestety zagubił. Decyzją lekarzy mężczyzna może opuścić już szpital i jest w stanie samodzielnie o siebie zadbać. Pomocy udzielił mu Ośrodek Pomocy Społecznej z gminy Skąpe, który udzielił mu pomocy zapewniając środki by mógł podjąć dalszą podróż do celu, który sam wybrał.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz