Gorzowska policja zatrzymała 32-letniego gorzowianina, który od marca poszukiwany był listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się dystrybucją narkotyków na szeroka skalę. Miejsce jego pobytu ustalili gorzowscy łowcy głów dzięki którym możliwe stało się jego zatrzymanie, którym był całkowicie zaskoczony.

Świebodzin: Gorzowscy łowcy głów zatrzymali 32-latka poszukiwanego listem gończym za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą
fot. KWP w Gorzowie Wlkp., policja.pl

Na 32-letnim gorzowianinie ciążył wyrok za sprawę, która toczyła się przed organami ścigania w 2017 roku. Mężczyzna występował w niej jako główny podejrzany. Usłyszał wówczas zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. W maju 2019 roku akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu w Gorzowie Wlkp., a rok później zapadł wyrok.

Zobacz:   Robot da Vinci przeprowadził już ponad 300 operacji w gorzowskim szpitalu

W międzyczasie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania został zamieniony na dozór. Od marca tego roku 32-latek poszukiwany był przez Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. listem gończym z uwagi na fakt, że ukrywał się przez wymiarem sprawiedliwości. Do akcji poszukiwawczej włączyli się zatem policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. a konkretnie ci, którzy na tropieniu osób poszukiwanych znają się najlepiej – gorzowscy łowcy głów. To dzięki ich doświadczeniu i wcześniejszym sukcesom wiadomym było, że dotarcie do poszukiwanego 32-latka będzie nie tylko możliwe, ale i szybkie.

Zobacz:   Policjant z Gorzowa uratował życie mężczyźnie. 42-latek trzymał list pożegnalny

Świebodzin: Łowcy głów zatrzymali narkotykowego bosa

Pomimo, iż poszukiwany mężczyzna często zmieniał swoje miejsce pobytu na terenie kraju, zaledwie miesiąc później policjanci przeprowadzili udane zatrzymanie na terenie Świebodzina. Mężczyzna wpadło 12 kwietnia a jego zatrzymanie miał dynamiczny charakter. 32-latek był nim tak zaskoczony, że nawet nie zdążył pomyśleć o tym, aby stawiać opór. Na to będzie miał czas. Najbliższe 5 lat spędzi za kratkami.