Na jeziorze Niesłysz wywróciła się żaglówka z mężczyzną i dwójką dzieci. Przyczyną był niespodziewany podmuch wiatru w bok łodzi. Rodzinie pomogli ratownicy, którzy zabrali ich na brzeg. Sezon nad jeziorami dopiero się rozpoczyna ale służby już przypominają aby nie zapominać o bezpieczeństwie.

Na jeziorze Niesłysz wywróciła się żaglówka. W środku był ojciec z dwóją dzieci
fot. KPP w Świebodzinie

Pogoda za oknem dopisuje więc akweny przyciągają coraz więcej turystów. Popularne wśród plażowiczów stało się pływanie łódką, kajakiem czy rowerem wodnym. Sezon dopiero przed nami ale ratownicy i policjanci już przypominają – Turystyczny sezon nad jeziorami dopiero się zaczyna zadbajmy aby zakończył się szczęśliwie dla wszystkich.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Jezioro Niesłysz: wywróciła się żaglówka

Do groźnej sytuacji doszło w niedzielę, 9 maja, na jeziorze Niesłysz w powiecie świebodzińskim. Mężczyzna wraz z dwójką dzieci pływali żaglówką gdy w pewnym momencie, w wyniku silnego podmuchu wiatru, łódź wywróciła się, a jej pasażerowie wpadli do wody.

Na szczęście mężczyzna odpowiednio zadbał o bezpieczeństwo swoje oraz dzieci i przed wejściem na pokład założyli kamizelki ratunkowe i nikomu nic się nie stało. Do wywróconej łodzi szybko dotarli ratownicy WOPR, którzy zabrali ojca z dziećmi na brzeg. Później odholowano do brzegu również żaglówkę. W bardzo krótkim czasie dotarła do nich drużyna WOPR i zabrała ich na brzeg. Później również odholowano do brzegu żaglówkę.