270 litrów alkoholu, 80 kilogramów krajanki tytoniowej i blisko 900 wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych zabezpieczyli policjanci ze Świebodzina wraz z funkcjonariuszami KAS. Nielegalny tytoń i alkohol znaleziono w jednym z mieszkań w gminie Skąpe. Skarb Państwa mógł stracić przez to ponad 125 tysięcy złotych.

Skąpe: KAS ujawniła nielegalny tytoń i alkohol. Skarb Państwa mógł stracić 125 tys. złotych
fot. KPP w Świebodzinie

Policja oraz Krajowa Administracja Skarbowa często współpracują ze sobą w celu likwidowania czarnego rynku wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Producenci takich wyrobów, by móc je wytwarzać, muszą spełnić szereg wymogów i przejść wielokrotne kontrole. Płacą również podatek akcyzowy, który wpływa na cenę produktu. Osoby sprowadzające nielegalnie i sprzedające takie produkty nie tylko uszczuplają zatem podatek, ale również mogą sprowadzić niebezpieczeństwo na siebie lub innych.

Skąpe: funkcjonariusze KAS zabezpieczyli nielegalny tytoń i alkohol

5 maja, w efekcie działań operacyjnych policji ze Świebodzina, funkcjonariusze KAS wraz z policjantami ze świebodzińskiej komendy na terenie jednej z posesji ujawnili i zabezpieczyli 270 litrów alkoholu, 80 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 846 paczek papierosów bez znaków akcyzowych. Posiadanie takich wyrobów jest przestępstwem a Skarb Państwa na tym procederze mógł stracić ponad 125 tysięcy złotych. 43-letniemu mieszkańcowi Gminy Skąpe grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.