Nowy ambulans w Świebodzinie, zastąpi dotychczas stacjonujący zespół ratownictwa medycznego typu S.

Nowy ambulans dla Nowego Szpitala w Świebodzinie
fot. LUW/Portal Gov.pl

Nowocześnie wyposażony VW Crafter ma na pokładzie wysokiej klasy sprzęt niezbędny przy prowadzeniu akcji ratowniczych, taki jak: defibrylator Lifepack 15, pompę infuzyjną, ssak automatyczny, nowoczesny respirator transportowy Parapac 310+ z możliwością wentylacji CPAP.

Plan działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa lubuskiego obecnie zapewnia 4 zespoły ratownictwa medycznego zabezpieczające powiat świebodziński. Dwa ambulanse stacjonują w Świebodzinie, a po jednym w Zbąszynku i Łagowie.  

W przekazaniu nowego ambulansu uczestniczył wojewoda Władysław Dajczak.

Zobacz:   Wzorowy korytarz życia na lubuskim odcinku S3

Cieszę się, że do szpitala w Świebodzinie trafia nowa karetka. Jednym, z kryteriów branych pod uwagę przy rozpatrywaniu decyzji o jej zakupie była ilość wyjazdów oraz położenie Świebodzina obok S3 i autostrady. Mam nadzieję, że nowy pojazd pozwoli na jeszcze lepsze zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom – mówił wojewoda Władysław Dajczak w czasie uroczystości. Podziękował również samorządowcom, kierownictwu szpitala i medykom za dobrą współpracę przy zwalczaniu epidemii i gotowość do pracy jaką wykazali w tym czasie. 

Zakup ambulansu został sfinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Nowy ambulans w Świebodzinie kosztował około 500 tys. zł. Z tego samego projektu ratownictwo medyczne otrzymało również środki ochrony osobistej.