Potrącenie rowerzysty koło Ługowa (pow. świebodziński). 37-letni cyklista został potrącony przez jednego z kierowców podczas manewru wyprzedzania przez dwa samochody. 22-latek nie zauważył, że przed pojazdem, za którym jedzie, jest jeszcze rowerzysta. Nie zachował on odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu i nie miał wystarczająco czasu, aby zareagować i uniknąć najechania na tylne koło.

Ługów: Potrącenie rowerzysty
fot. KPP w Świebodzinie

W środę, 30 czerwca, około godziny 14 na drodze z Ługowa, w kierunku trasy krajowej numer 92, doszło do potrącenia rowerzysty. Jadący prawidłowo rowerem 37-latek został uderzony od tyłu przez drugi z pojazdów, które jechały za nim. Pierwszy kierujący prawidłowo wyprzedził rowerzystę. Niestety kierujący drugim z pojazdów, najechał na tylne koło roweru.

Zobacz:   Zamiast w Oslo wylądował na Izbie Wytrzeźwień. Incydent na pokładzie samolotu lecącego z Poznania do Oslo

Ługów: potrącenie rowerzysty

Jak poinformowała policja, kierowca drugiego samochodu nie widział rowerzysty, ponieważ jechał zbyt blisko poprzedzającego go auta. Potrącony rowerzysta trafił do szpitala, jednak po badaniach okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Wpływ na to miała niewielka prędkość uczestników zdarzenia, wynikająca, ze zbliżania się do skrzyżowania. Cała sytuacja zakończyła się postępowaniem mandatowym.