Wschowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu górowskiego podejrzanych o kradzież rozbójniczą i posiadanie narkotyków. Łupem padł telefon komórkowy wartości 1 tys. złotych. Podczas spotkania w trakcie którego miało dojść do zakupu telefonu, sprzedający został pobity i okradziony. W trakcie interwencji w mieszkaniu jednego z podejrzanych funkcjonariusze znaleźli środki odurzające.

Szlichtyngowa: Próbował sprzedać telefon przez Internet, został pobity i okradziony
fot. KPP we Wschowie

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 29 lipca, w Szlichtyngowej. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych wystawił na sprzedaż telefon komórkowy, którym zainteresował się mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Obaj umówili się w niedzielne popołudnie na spotkanie w mieszkaniu sprzedającego. Kupujący pojawił się pod oknami sprzedającego w towarzystwie kompanów, którzy oczekiwali w aucie. Po ustaleniu ostatecznej ceny, przyszły kupiec oświadczył, że musi wypłacić z konta pieniądze. Sam sprzedający również postanowił wyjść z domu.

Szlichtyngowa: Został pobity i okradziony gdy próbował sprzedać telefon przez Internet

Zainteresowany telefonem 20-latek szybko zniknął mu z pola widzenia. Po wyjściu z kamienicy przyszły sprzedający zauważył, że z okna jego mieszkania wyskakuje ten sam mężczyzna która miał iść do bankomatu. W ręce trzymał pozostawione na stoliku dwa telefony komórkowe. Mężczyzna uciekł w stronę auta w którym oczekiwali jego koledzy. Gdy okradziony mężczyzna podbiegł do samochodu chcąc odebrać swoją własność z auta wysiadł 19-latek, wtedy mężczyzna został pobity a samochód ruszył i odjechał w stronę Głogowa.

Sprawą kradzieży rozbójniczej zajęli się wschowscy policjanci, którzy ustalili dane personalne mieszkańców sąsiedniego powiatu górowskiego i tego samego wieczoru zapukali do ich drzwi. Zaskoczeni szybkim rozwojem sytuacji mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W trakcie wykonywania czynności w mieszkaniu jego z nich mundurowi znaleźli narkotyki.