Prokuratura Rejonowa we Wschowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie, który w pod koniec lutego 2021 r. wzniecił pożar we Wschowie.

Postawiono zarzuty 36-latkowi który w lutym wzniecił pożar we Wschowie
fot. Policja

W skierowanym do sądu akcie oskarżenia zarzucono mężczyźnie, że 20 lutego 2021 roku we Wschowie sprowadził zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, czym działał na szkodę osób przebywających wewnątrz budynku, Wspólnoty Mieszkaniowej oraz Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie. Przypomnijmy, 36-latek podpalił budynek wielorodzinny wylewając benzynę na łóżko w zajmowanym prze siebie lokalu, a następnie podpalił ją, w wyniku czego zapaliło się wyposażenie i deski podłogowe przylegające do drewnianego stropu a następnie obserwował akcję gaśniczą.

Zobacz:   Policjantka z Nowej Soli zatrzymała złodzieja na zakupach

36-latek, który w lutym wzniecił pożar we Wschowie z zarzutami

Z opinii biegłego z dziedziny pożarnictwa wynika, że pożar we Wschowie spowodowany przez mężczyznę zaistniał około godz. 23:00 a najbardziej prawdopodobną przyczyną jego powstania było rozlanie na część wyposażenia cieczy ropopochodnej i jej podpalenie. Jak podał biegły, mając na uwadze porę powstania zdarzenia, charakter budynku, ilość osób ewakuowanych zdarzenie to mogło zagrażać zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Ustalono również, że kilka dni wcześniej mężczyzna dokonał kradzieży artykułów spożywczych w sklepie spożywczym na terenie Wschowy o wartości 11,07 zł i bezpośrednio po dokonaniu ich kradzieży użył przemocy fizycznej wobec pracownicy sklepu. 36-latek uderzał kobietę otwartą ręką w okolicy głowy gdy ta zauważyła kradzież.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W najbliższym czasie odbędzie się przed Sądem Rejonowym we Wschowie pierwsza rozprawa. Oskarżonemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.