Prokuratura ze Wschowy wniosła do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi, którego oskarżono o handel środkami psychotropowymi i sprzedaż narkotyków nieletnim.

20-letni diler oskarżony o sprzedaż narkotyków nieletnim
fot. Pixabay

Akt oskarżenia to efekt toczącego się od wielu miesięcy śledztwa. Podejrzanemu zarzucono popełnienie przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W sprawie ustalono, że mężczyzna od stycznia 2020 r. co najmniej 20-krotnie sprzedał marihuanę i amfetaminę, łącznie 200 gram, za kwotę 7 tys. złotych. W toku śledztwa zebrano też materiał dowodowy potwierdzający, że oskarżony mężczyzna zarobił również tysiąc złotych na sprzedaży narkotyków czterem nieletnim.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego 20-latek ostatecznie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze a mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na wniosek prokuratora.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, 20-latkowi grozi nawet 10-lat więzienia. Biorąc pod uwagę, że mężczyźnie udowodniono sprzedaż narkotyków nieletnim, do odsiadki będzie miał minimum 3 lata.