Do Sądu Rejonowego we Wschowie trafił akt oskarżenia wobec 41-letniego mieszkańca gminy Sława, który podrobił faktury za usługi transportowe na łączną kwotę prawie 1 miliona złotych co spowodowało naliczenie i wyłudzenie podatku VAT w kwocie niemal 200 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzutów, w sprawie zajęto mienie na kwotę 300 tys. złotych.

41-latek odpowie za wyłudzenie podatku VAT na blisko 200 tys. złotych
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Sprawa 41-letniego przedsiębiorcy prowadzona była pod nadzorem wschowskiej prokuratury. Mężczyzna w minionych latach fałszował dokumenty sprzedażowe, które miały potwierdzać wykonanie usług transportowych. Ponad 60 podrobionych faktur opiewających na kwotę niemal 1 miliona złotych spowodowało naliczenie i wypłatę nienależnego podatku VAT w kwocie blisko 200 tys. złotych.

Zobacz:   Przyjechali do sądu na sprawę, w drodze powrotnej okradli piwnicę

Wschowscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zebrali mocny materiał dowodowy potwierdzający wyłudzenie podatku VAT, który nie pozostawia wątpliwości co do winy 41-latka. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. W sprawie zabezpieczono mienie o wartości 300 tys. złotych.