Dwóch mieszkańców powiatu głogowskiego podejrzanych o włamania do domków letniskowych w Sławie z końca sierpnia br. wpadło w ręce kryminalnych ze Sławy. Większość skradzionych przedmiotów udało się odzyskać. Włamywacze zastawili je w jednym z lombardów na terenie Głogowa.

Odpowiedzą za włamania do domków letniskowych w Sławie
fot. KPP we Wschowie

Do włamań doszło 24 sierpnia 2021 roku. Sprawcy weszli do dwóch domków z których wynieśli wszystko co przedstawiało jakąś wartość: telewizor, elektronarzędzia, sprzęt wędkarski na łączną sumę około 6 tysięcy złotych. Mundurowi ze Sławy znaleźli wówczas w pobliskich zalesieniach znaleźli niewielką część porzuconych przez włamywaczy przedmiotów.

Zobacz:   Skradziona maszyna budowlana za 300 tys. zł odnaleziona w lesie. Dwie osoby tymczasowo aresztowane

W wyniku podjętego śledztwa okazało się, że za włamania do domków letniskowych odpowiedzialni są dwaj mieszkańcy powiatu głogowskiego w wieku 20 i 21 lat. Młodzi mężczyźni przyjechali do Sławy na imprezę. Postanowili nie wracać do domu z pustymi rękoma włamując się do domków letniskowych. Skradzione przedmioty trafiły do jednego z głogowskich lombardów.

Kryminalni zdołali odzyskać większość przedmiotów, które w najbliższym czasie trafią do prawowitych właścicieli. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty do których się przyznali.