40-latek odpowiedzialny za napad w Sławie do którego doszło w poniedziałek, 13 września, w parku miejskim został zatrzymany. Agresor pobił swoją ofiarę, ukradł jej telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi i uciekł. Kryminalni szybko ustalili kim jest i gdzie może przebywać napastnik. Mężczyzna trafił do policyjnej celi a następnie usłyszał zarzuty.

40-latek podejrzany o napad w Sławie zatrzymany
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło 13 września w parku miejskim w Sławie. Na komisariat zgłosił się mężczyzna z widocznymi na twarzy śladami pobicia. Według zeznań mężczyzny, został zaczepiony przez 40-letniego mężczyznę gdy szedł z zakupami. Po słownym ataku, napastnik rzucił się na niego z rękoma, zaczął go kopać i bić pięściami. W końcu napastnik zabrał mu telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi i uciekł w nieznanym kierunku.

Zobacz:   Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Napad w Sławie: policjanci zatrzymali 40-latka podejrzanego o rozbój w parku miejskim

Sławscy i wschowscy policjanci podjęli intensywne działania mające na celu zatrzymanie agresora oraz odzyskanie skradzionego mienia. To nastąpiło bardzo szybko a pomocny okazał się zabezpieczony zapis monitoringu. 40-latek odpowiedzialny za rozbój w parku zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.