Mundurowi zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który brał udział w oszustwie na policjanta. Fałszywy policjant to mieszkaniec Wrocławia. Udało się się go zatrzymać dzięki czujności 81-letniego mieszkańca Wschowy, który miał przekazać pieniądze oszustom.

Fałszywy policjant z Wrocławia zatrzymany we Wschowie
fot. KPP we Wschowie

Do zatrzymania 32-latka doszło 22 września, dzięki zawiadomieniu od seniora ze Wschowy, od którego oszust miał odebrać dużą sumę pieniędzy jako fałszywy policjant realizujący zadanie zlecone rzekomo przez prokuratora. Mundurowi wysłani na miejsce przekazania pieniędzy, po wejściu do mieszkania zastali młodego, zamaskowanego mężczyznę. 32-letni mieszkaniec Wrocławia zaskoczony był obecnością funkcjonariuszy.

Zobacz:   Bezpośrednie połączenie między Zieloną Górą a Wrocławiem od 9 grudnia zniknie z rozkładu

Jak się okazało mężczyzna miał już na koncie liczne przestępstwa przeciwko mieniu. W trakcie sprawdzeń wyszło również na jaw, że mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Przy zatrzymanym 32-latku policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, pieniądze oraz woreczek z amfetaminą.

Pamiętajmy, że policjant nie będzie żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności policyjnych. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.