W sobotę wieczorem, policjanci wschowskiej drogówki zauważyli mężczyznę jadącego quadem bez kasku. Gdy postanowili przeprowadzić kontrolę kierowca zaczął uciekać a następnie próbował przejechać policjanta. Mężczyzna trafił do aresztu, badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

Pijany kierowca quada próbował przejechać policjanta
fot. Policja.pl

Do zdarzenia doszło 25 września po godzinie 18-tej w Tylewicach (gm. Wschowa). Patrol ruchu drogowego zauważył mężczyznę jadącego quadem bez kasku ochronnego. Gdy mundurowi postanowili go skontrolować, kierowca quada postanowił uciec. Po kilkunastu metrach mężczyzna zjechał z drogi i schował się na za sklepem spożywczym, za ustawionymi paletami z cegłami a gdy ponownie zza nich wyjechał, uderzył w bramę wjazdową.

Zobacz:   Policjant w drodze do pracy zatrzymał auto jadące wężykiem - kierowca był pijany

Tylewice: Pijany kierowca quada chciał przejechać policjanta

Zachowanie kierowcy quada, nierówny tor jazdy wskazywały, że mógł znajdować się pod wypływem alkoholu bądź narkotyków. Gdy jeden z policjantów wyszedł z radiowozu aby zatrzymać mężczyznę, który kompletnie nie reagował na polecenia, ten dodał gazu i obaj upadli na ziemię.

Badanie stanu trzeźwości 40-letniego mężczyzny wykazało pond 2 promile alkoholu w organizmie. Pijany kierowca quada stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.