Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 39-latek, który spowodował w środę kolizję w Starych Drzewcach. Mężczyzna uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Stracił prawo jazdy. Auto, którym poruszał się nie miało badań technicznych i polisy OC.

Kolizja w Starych Drzewcach: 39-latek odjechał z miejsca zdarzenia, był pijany
Kolizja w Starych Drzewcach: Sprawca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie – fot. KPP we Wschowie

Do zdarzenia doszło po południu 6 października. Z relacji uczestników zdarzenia wynikało, że 39-letni kierowca Peugeota jadąc w stronę Wschowy z Konradowa na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w osobową Skodę, którą podróżowała trzyosobowa rodzina.

Kierowca Peugeota nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Zatrzymał go po kilku minutach kierowca Skody, który powiadomił o zdarzeniu wschowską policję.

Zobacz:   Pijany kierowca potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Miał 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

Kolizja w Starych Drzewcach: 39-latek odjechał z miejsca zdarzenia

Przybyły na miejsce patrol policji podjął czynności, w wyniku których na jaw wyszło, że kierujący Peugeotem sprawca był pijany. Badanie wykazało prawie dwa promile alkoholu w jego organizmie. Jego pasażer miał blisko cztery promile. Po sprawdzeniu policyjnych baz okazało się, że auto, którym podróżował 39-latek nie miało badań technicznych oraz polisy OC. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Jak poinformowali funkcjonariusze, w wyniku kolizji w Starych Drzewcach nikomu nic się nie stało.