Wschowscy policjanci przy wsparciu wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej, namierzyli 20-letniego mieszkańca gminy Szlichtyngowa, który na początku roku oferował pomoc w załatwieniu szczepienia oraz zaświadczenia COVID-19 poza kolejnością. Mężczyzna nie miał jednak zamiaru wywiązać się z oferowanej odpłatnie pomocy.

Oszust oferował szczepienia i zaświadczenia COVID-19 poza kolejnością
fot. Policja

Wiosną tego roku, w trakcie monitorowania Internetu pod kątem sprzedaży i oferowania substancji i przedmiotów zabronionych prawem, policjanci wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Gorzowie Wlkp. zainteresowali się ogłoszeniem oferującym pomoc w załatwieniu szczepienia i zaświadczenia COVID-19 poza kolejnością. Oferta wystawiona przez osobę prywatną, opatrzona zdjęciem fiolki ze szczepionką. Szczegółowe informacje można było uzyskać wysyłając wiadomość prywatną.

Zobacz:   Nabrał się na internetową ściemę - fałszywe inwestycje przyniosły 250 tys. zł straty

Szlichtyngowa: Oferował w internecie szczepienia i zaświadczenia COVID-19 poza kolejnością

Policjanci Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wiosną tego roku w trakcie monitorowania sieci Internet pod kątem sprzedaży i oferowania substancji lub przedmiotów zabronionych prawem, zainteresowali się ogłoszeniem z którego wynikało, że osoba prywatna oferowała szybką pomoc w załatwieniu szczepienia COVID-19 wraz z zaświadczeniem poza kolejnością. Więcej informacji można było uzyskać w wiadomości prywatnej. Ogłoszenie było zaopatrzone w zdjęcie z fiolką szczepionki.

Funkcjonariusze ustalili ogłoszeniodawcę, którym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa. Działający od stycznia do marca 2021 roku oszust, wprowadzał swoich potencjalnych klientów w błąd, ponieważ od samego początku nie zamierzał wywiązać się z oferowanej odpłatnie pomocy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania oszustwa do którego się przyznał.