Ruszyła ogólnopolska Akcja Znicz. Przez najbliższe dni wschowscy mundurowi czuwać będą nad bezpieczeństwem w rejonach cmentarzy, dróg dojazdowych i na krajowej 12-tce. Wybierając się na groby bliskich samochodem, nie jedźmy „na pamięć” ponieważ w wielu miejscach będą obowiązywać czasowe zmiany organizacji ruchu. Sprawdź jak dojechać na cmentarz we Wschowie.

Jak dojechać na cmentarz we Wschowie, Sławie i Szlichtyngowej? Ruszyła Akcja Znicz, uwaga na zmiany organizacji ruchu
fot. KPP we Wschowie

Akcja Znicz 2021 na drogach powiatu wschowskiego ruszyła już w piątek i potrwa do 2 listopada. Dodatkowe policyjne patrole będzie można spotkać zwłaszcza w rejonie cmentarzy. Mundurowi kontrolować będą płynność ruchu pojazdów, reagować będą na prawidłowość wykonywania manewrów wyprzedzania, omijania, wymijania. Monitorowani również będą piesi.

Zobacz:   Remont drogi w Grabiku - utrudnienia w ruchu przez cały wrzesień. ZDW wyznaczył objazdy

Jak dojechać na cmentarz we Wschowie

Czasowe zmiany organizacji ruchu we Wschowie obowiązywać będą od 29 października do 2 listopada. Od Cmentarza Komunalnego we Wschowie przy ul. Czereśniowej do ul. Jabłoniowej oraz na ul. Spokojnej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Obustronny zakaz zatrzymywania się wprowadzony zostanie również przy ul. Plac Grunwaldu od Cmentarza Parafialnego do ul. Berwińskiego. Natomiast od ul. Piłsudskiego do ul. Wolności obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy.

Jak dojechać na cmentarz w Sławie i Szlichtyngowej

W okresie Wszystkich Świętych nie będzie wprowadzone zmiany organizacji ruchu w Sławie oraz Szlichtyngowej.