50-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał skuterem przed sławskim dzielnicowym. Powodami były 3,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów kategorii AM. Mężczyzna po krótkim pościgu został zatrzymany.

Uciekał skuterem przed dzielnicowym. Miał 3,5 promila
fot. KPP we Wschowie

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 21 listopada, w Sławie. Dzielnicowy zauważył kierującego skuterem jadącego pod prąd mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowego. Postanowił sprawdzić przyczynę jazdy „zygzakiem” kierowcy skutera i złamania przepisów ruchu drogowego. W momencie kiedy włączył sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca jednośladu przyspieszył i uciekał skuterem ignorując całkowicie wydawane polecenia do zatrzymania się.

Zobacz:   19-latek po narkotykach chciał uniknąć kontroli za przekroczenie prędkości. Został zatrzymany po pościgu

Po krótkim pościgu ulicami Sławy, dzielnicowy wykorzystał chwiejną jazdę kierowcy jednośladu, wyprzedził go i udaremnił mu dalszą jazdę.

Jak się okazało 50-letni mieszkaniec gminy Sława, który przed policją uciekał skuterem, był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w systemie policyjnym wyszło na jaw, że mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów kategorii AM.