Trzech mężczyzn mających na koncie kradzieże z włamaniem do kontenera magazynowego jednego ze wschowskich marketów, trafiło 8 stycznia do policyjnego aresztu. Wschowscy kryminalni zatrzymali włamywaczy, których łupem padły palety piwa, artykuły spożywcze i napoje. Cała trójka usłyszała już zarzuty, do których się przyznali.

Wschowscy kryminalni zatrzymali włamywaczy, którzy dwukrotnie okradli market
fot. KPP we Wschowie

Do pierwszego włamania we Wschowie doszło w nocy z 1/2 stycznia. O włamaniu i kradzieży dużej ilości piwa powiadomiła policję pracownica sklepu. Skierowany na miejsce patrol policji potwierdził włamanie do kontenera magazynowego a przybyła na miejsce grupa obsługująca zdarzenie wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczyła ślady i wykonała czynności. Niespełna dobę później doszło do kolejnego włamania do tego samego supermarketu. Tym razem z pomieszczeń należących do sklepu zniknęły w dużych ilościach napoje, artykuły spożywcze i ręczniki papierowe.

Zobacz:   Policjantka z Nowej Soli zatrzymała złodzieja na zakupach

Wschowa: Włamywacze zatrzymani. Dwukrotnie okradli market

Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady oraz działania wschowskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania, 8 stycznia, trzech osób mających ścisły związek z tymi włamaniami. Zebrany w sprawach materiał dowodowy nie budził wątpliwości co do sprawstwa trzech mieszkańców powiatu wschowskiego w wieku 24, 33 i 42 lat. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Część skradzionego towaru udało się odzyskać.