Dwóch amatorów cudzego mienia wpadło w ręce sławskich strażników miejskich i policjantów. Kolejny raz pomocny okazał się monitoring miejski. Mężczyźni włamali się do automatów wrzutowych przy miejskich toaletach. Do policyjnego aresztu trafili z prawie 3 promilami alkoholu w organizmie. Straty wyceniono na blisko 4 tysiące złotych.

Włamali się do automatów wrzutowych publicznych szaletów w Sławie. Do aresztu trafili z 3 promilami
fot. KPP we Wschowie

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 stycznia. Monitoring miejski w Sławie zarejestrował dwóch mężczyzn, którzy włamali się do automatów wrzutowych umiejscowionych przy miejskich szaletach. Rabusie uszkodzili zamki zabezpieczające skarbonki zamontowane w automatach do otwierania drzwi prowadzących do dwóch toalet, z trzecią nie mogli sobie poradzić. Łącznie straty zostały wycenione na niemal 4 tys. złotych.

Zobacz:   17-latka bez prawka i pijany 34-latek próbowali uniknąć kontroli. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi im 5 lat

Pierwszy wpadł 32-letni mieszkaniec gminy Sława, który został ujęty przez strażników miejskich a w trakcie śledztwa sławscy policjanci ustalili personalia jego kompana. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Badania trzeźwości wykazały zarówno u 32-latka, jak i jego 57-letniego kompana blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni 15 stycznia usłyszeli już zarzuty.