Dwóch mieszkańców gminy Wschowa trafiło 16 marca do policyjnego aresztu po tym jak policjanci znaleźli przy nich narkotyki. Jeden z nich wyrzucił je na widok policyjnego radiowozu, drugi miał schowane poporcjowane narkotyki w bieliźnie.

Narkotyki w bieliźnie
fot. KPP we Wschowie

Do zdarzenia doszło popołudniu w środę, 16 marca, gdy patrol w oznakowanym radiowozie zauważył w jednej z miejscowości w gminie Wschowa dwóch mężczyzn stojących w okolicach sali wiejskiej. Mężczyźni na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Jeden z nich wyrzucił mały srebrny przedmiot za siebie.

Jak się okazało 34-latek odrzucił za siebie srebrne zawiniątko, w którym była marihuana. W wyniku policyjnych sprawdzeń okazało się, że jego 46-letni kompan miał schowane kolejne narkotyki w bieliźnie. W sumie o woreczków z amfetaminą.

Zobacz:   Pijany kierowca BMW X5 zatrzymany, dalszą jazdę z 3 promilami udaremnił inny kierowca

Obaj trafili do plicyjnego aresztu gdzie po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Od początku roku wschowscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 700 gramów narkotyków.