Kara do roku pozbawienia wolności grozi parze z województwa wielkopolskiego, która przyjechała na nielegalne nocne zwiedzanie pałacu w Sławie. W zatrzymaniu 23-latki oraz jej 25-letniego kompana pomocna okazała się czujność opiekuna niezamieszkałego kompleksu.

Nielegalne nocne zwiedzanie pałacu w Sławie. Para z Wielkopolski usłyszała zarzuty
fot. KPP we Wschowie

Informacja o prawdopodobnym włamaniu i penetrowaniu pomieszczeń opuszczonego budynku dostarła do policjantów sławskiego komisariatu nocą 17 marca. Widoczne były światła latarek. Po wejściu do środka, mundurowi zastali parę mieszkańców Wielkopolski, 23-letnią kobietę i 25-letniego mężczyznę.

Jak tłumaczyli zatrzymani, którzy wybrali się na nielegalne nocne zwiedzanie pałacu w Sławie, przeskoczyli przez furtkę i wypychając drzwi wejściowe weszli do budynku. Para twierdziła, że należy do grupy, która zwiedza opuszczone pałace na terenie Polski.

23-latka usłyszała zarzut naruszenia miru domowego, do którego się przyznała. Z jej 25-letnim kompanem czynności przeprowadzono później z uwagi na to, że w momencie zatrzymania mężczyzna był pijany.