Weekend, 18-20 marca, obfitował w zatrzymania osób posiadających środki odurzające i prowadzących pod wpływem narkotyków. Policjanci wschowskiej prewencji zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 200 działek narkotyków, zatrzymano sześć osób.

Ponad 200 działek narkotyków w samochodzie i sześć zatrzymanych osób podczas weekendu
fot. Pixabay

Do przechwycenia dużej partii środków odurzających doszło w piątek, 18 marca, tuż przed północą w Sławie. Policjanci zainteresowali się Hondą i dziwnym zachowaniem kierowcy. Jak się okazało 34-letni kierowca wraz z 25-letnią pasażerką przewozili ponad 200 działek narotyków – marihuany i metamfetaminy. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna prowadził auto pod wpływem środków odurzających. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Zobacz:   Zatrzymania dilerów narkotykowych w Zielonej Górze

Chwię wcześniej, dzielnicowy innego rejonu zatrzymał do kontroli Audi, którą kierował 22-latek pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy a w samochodzie miał schowaną marihuanę. Kolejni dzielnicowi wykonując czynności do innego zdarzenia w trakcie przeszukania u 41-letniej mieszkanki Wschowy ujawnili narkotyki. Kobieta przetransportowana została do wschowskiej komendy.

Do kolejnego zatrzymania z narkotykami w tle doszło w nocy z 19/20 marca. Mundurow kontrolując Hondę zainteresowali się małym młynkiem leżącym na podłodze od strony pasażera oraz otwartą paczką papierosów z której wystawał woreczek strunowy. 19-letnia mieszkanka Wschowy przyznała się do posiadania środków odurzających. Trafiła do policyjnego aresztu.

Zobacz:   Pijany kierowca BMW X5 zatrzymany, dalszą jazdę z 3 promilami udaremnił inny kierowca

Z kolei w niedzielę, 20 marca, tuż przed południem wschowscy dzielnicowi patrolując ulice zainteresowali się dwójką mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli oddalać się i nerwowo łapać za kieszenie. W trakcie podjętych czynności okazało się, że 18-latek w materiałowym etui schowaną miał marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.