Wschowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wczorajszego popołudnia dokonał kradzieży damskiego roweru spod zakładu fryzjerskiego w Szlichtyngowej. Jak się okazało, 50-letni złodziej rowerów to mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna ma na swoim koncie już kilkanaście wcześniejszych kradzieży jednośladów.

Złodziej rowerów zatrzymany. Miłośnik cudzych jednośladów ma na koncie kilkanaście kradzieży
fot. KPP we Wschowie

Do zdarzenia doszło we wtorek, 14 czerwca, w Szlichtyngowej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że pozostawionym pod zakładem fryzjerskim damskim rowerem zainteresował się przechodzień. Mężczyzna po chwili wsiadł na rower i odjechał w nieznanym kierunku. Starty wyceniono na 650 złotych.

Zaangażowani w sprawę wschowscy policjanci natrafili po kilkunastu minutach na siedzącego na poboczu mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi sprawcy. Mężczyzna starał się odsunąć od siebie jakiekolwiek podejrzenia. W momencie zatrzymania, 50-letni złodziej rowerów nie miał już przy sobie skradzionego jednośladu. Zdążył już ukryć rower w mieszkaniu kolegi, oddalonego 10 kilometrów od Szlichtyngowej, na terenie powiatu górowskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zobacz:   Funkcjonariusze SG odzyskali po pościgu skradzioną w Holandii Toyotę

Policjanci ustalili, że zatrzymany 50-latek ma na swoim koncie kilkanaście kradzieży jednośladów, których dokonał na terenie sąsiadujących powiatów.