Sześciu nietrzeźwych rowerzystów, stermotorzysta, użytkownik hulajnogi elektrycznej osiągnęli w miniony weekend wspólny wynik ponad 10 promili alkoholu w organizmie. Ponadto dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym osiągając wyniki 114 km/h i 137 km/h na obowiązującej 50-tce.

Weekend w powiecie wschowskim: Pijani rowerzyści, użytkownik hulajnogi i stermotorzysta
fot. Lubuska Policja

Miniony weekend na drogach powiatu wschowskiego można uznać za bogaty pod kątem kontroli drogowych, które przeprowadzili sławscy i wschowscy policjanci. Monitoringiem objęte zostały niemalże wszystkie drogi w w powiecie wschowskim. Dzięki temu udało się wyeliminować sześciu rowerzystów, którzy po alkoholu postanowili podróżować jednośladem. Uwadze mundurowych nie umknął użytkownik hulajnogi elektrycznej, który nocą, 3 lipca, w Radzyniu przemierzał trasę mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Zobacz:   Pijany 20-latek spowodował kolizję, drugi pędził setką przez miasto

Prawo jazdy straciło też dwóch kierowców. 3 lipca w Dębowe Łęce na ograniczeniu do 50 km/h wynik 114 km/h osiągnął 32-letni mieszkaniec Dąbrowy. Chwilę później w Szlichtyngowej wynik 137 km/h osiągnął 31-letni mieszkaniec tej gminy. Ponadto patrol ruchu drogowego wyeliminował 38-letniego obcokrajowca, który wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków.

Wschowscy wodniacy z kolei skontrolowali stermotorzystę na Jeziorze Sławskim, który kierował łodzią motorową w stanie po użyciu alkoholu.