Niezwykłym profesjonalizmem i zachowaniem zimnej krwi wykazał się sławski dzielnicowy, który w piątek, 22 lipca, przywrócił czynności życiowe, i tym samym uratował życie nieprzytomnemu mężczyźnie, który zasłabł i osunął się na chodnik w centrum Sławy. Akcję zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Walka o życie mężczyzny w Sławie
fot. Lubuska Policja

Dzielnicy ze Sławy, sierż. szt. Wojciech Brzechwa, w piątek 22 lipca, został skierowany do kolizji drogowej w centrum Sławy. W trakcie wykonywania oględzin pojazdów do policjanta podbiegł przechodzień informujący, że na chodniku leży mężczyzna, który chwilę wcześniej zasłabł i stracił przytomność.

Na chodniku leżał siny, nieprzytomny mężczyzna, który nie wykazywał czynności życiowych. Dzielnicowy podjął reanimację a na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego. Policjant nakazał jednemu z przechodniów przyniesienie defibrylatora, który znajdował się w pobliskim markecie. Po kilku cyklach mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Zobacz:   Porysowane auta w centrum Gorzowa. Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Sława: Walka o życie mężczyzny w centrum miasta

Walka o życie mężczyzny zarejestrowania przez kamery miejskiego monitoringu

Badanie przeprowadzone przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykazało, że poszkodowany przeszedł zawał. Jak się okazało do Sławy przyjechał na urlop. Mężczyzna przetransportowany został do szpitala w Nowej Soli.