Młody mężczyzna obrzucił kamieniami, kostką brukową zaparkowane w centrum Wschowy pojazdy, później ruszył na interweniujących funkcjonariuszy i groził pozbawieniem życia. Agresywny 18-latek próbował ugodzić nożem policjanta, został szybko obezwładniony i zatrzymany. Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku wschowskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Agresywny 18-latek próbował ugodzić nożem policjanta
fot. Lubuska Policja

W niedzielę, 31 lipca, dyżurny wschowskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zachowania młodego mężczyzny, który kamieniami obrzucił zaparkowany w centrum miasta pojazd wybijając szybę oraz dokonując licznych wgnieceń. Po chwili oficer dyżurny otrzymał kolejną informację dotyczącą drugiego uszkodzonego w ten sam sposób pojazdu.

Zobacz:   Zatrzymany 25-latek groził policjantom pozbawieniem życia

Wschowscy policjanci, którzy pojechali pod wskazane miejsce, zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi sprawcy. Mężczyzna nie reagował na polecenia do zatrzymania się i chcąc uniknąć odpowiedzialności za uszkodzone pojazdy podjął ucieczkę.

Wschowa: 18-latek próbował ugodzić nożem policjanta

Po krótkim pościgu wbiegł do budynku, a następnie do mieszkania gdzie chwycił nóż kuchenny i zaatakował policjanta, grożąc mu pozbawieniem życia. Tylko zwinność uchroniły go przed ciosami zadanymi w okolice uda i klatki piersiowej.

Obezwładniony 18-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych gdzie usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza Policji, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności i kierowania gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. We wtorek, 2 sierpnia, Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się od wniosku wschowskiej Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek izolacyjny w postaci trzymiesięcznego aresztu.