30-letni mieszkaniec powiatu pilskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie po tym jak 15 września zaatakował kobietę w parku miejskim we Wschowie. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po zgłoszeniu.

Zaatakował kobietę w parku i ukradł jej 10 tysięcy złotych
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w czwartek, 15 września. 30-letni mieszkaniec powiatu pilskiego zaatakował kobietę w parku miejskim we Wschowie. Według relacji napadniętej 57-letniej mieszkanki Wschowy, napastnik chciał wyrwać jej torebkę. Mężczyzna użył siły, doszło do szamotaniny podczas której wyciągnął z torebki portfel i pieniądze w kwocie ponad 10 tysięcy złotych a następnie uciekł.

Mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy zatrzymano już po kilku minutach w okolicach centrum miasta, skąd trafił do policyjnego aresztu. Pieniądze w kwocie 9 tysięcy złotych policjantom udało się odzyskać.

Zobacz:   Para seniorów padła ofiarą oszustwa "na córkę". Małżeństwo przekazało oszustom 31 tys. złotych

30-latek usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej i kradzieży rozbójniczej. Ponieważ był on w przeszłości karany za podobne przestępstwa, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Sąd Rejonowy we Wschowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcnego aresztu.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz