Wschowscy kryminalni ustalili personalia mieszkańca powiatu legnickiego, który na zaplanowane posiedzenie sądu przyjechał autem z koleżanką. Po wizycie w sądzie okradli piwnicę bloku mieszkalnego we Wschowie, skąd zniknął rower i kilka innych przedmiotów. Straty wyceniono na 1600 złotych.

Przyjechali do sądu na sprawę, w drodze powrotnej okradli piwnicę
fot. KPP we Wschowie

Do zdarzenia doszło w piątek, 16 września, we Wschowie. Z piwnicy budynku wielorodzinnego zniknął rower i kilka mniejszych rzeczy. Właścicielka wyceniła straty na 1600 złotych. Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę. W wyniku podjętych czynności ustalono przebieg wydarzeń.

Wschowa: Przyjechali do sądu na sprawę, w drodze powrotnej okradli piwnicę

Jak się okazało 40-letni mieszkaniec powiatu legnickiego przyjechał na sprawę sądową do Wschowy. Towarzyszyła mu młoda kobieta. Po wizycie w sądzie para odwiedziła jedną z piwnic w budynku wielorodzinnym we Wschowie. Po kilku minutach para opuściła budynek wynosząc rower i kilka drobniejszych rzeczy. Przyjechali pożyczonym autem.

Zobacz:   19-latek driftował BMW w centrum miasta. Wszystko nagrał monitoring

Wschowscy kryminalni dotarli do nagrania z monitoringu dzięki któremu ustalono właścicielkę pojazdu, którego numery tablic rejestracyjnych ujęte zostały na nagraniu. Kobieta nie wiedziała co się wydarzyło we Wschowie i zaalarmowała swojego brata, który pożyczył od niej auto. 40-latek chciał zwrócić skradziony rower aby uniknąć odpowiedzialności karnej.

Mężczyzna i jego 26-letnia koleżanka usłyszeli już zarzuty.