Wypadek w Szlichtyngowej, który miał miejsce w poniedziałek, 6 marca, na drodze krajowej nr 12, pokazuje, że każda chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. 73-letni kierowca Renault Clio, z nieznanych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, czym spowodował czołowe zderzenie z jadącym w przeciwnym kierunku Renault Laguną.

Wypadek w Szlichtyngowej. Groźnie wyglądająca czołówka na krajowej 12-ce
fot. KPP we Wschowie

Z ustaleń policji wynika, że wypadek w Szlichtyngowej, spowodował 73-letni kierowca osobowego Clio, który z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka samochód. Niestety, 69-letnia pasażerka Ranault Clio doznała poważnych obrażeń w postaci stłuczenia głowy oraz złamania kości promieniowej lewej. Razem z kierowcą zostali przetransportowani do głogowskiego szpitala. 48-letniemu kierowca Laguny oraz przewożone 13-miesięczne dziecko nie doznali poważnych obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Zobacz:   Pijany kierowca BMW X5 zatrzymany, dalszą jazdę z 3 promilami udaremnił inny kierowca

Policjanci, którzy prowadzą dochodzenie w tej sprawie, apelują o rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Nawet krótkotrwała nieuwaga może mieć poważne konsekwencje dla nas samych oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Ponadto, należy uwzględnić niekorzystne warunki atmosferyczne panujące aktualnie na lubuskich drogach. Niska temperatura, śnieg i gołoledź są czynnikami, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego warto dostosować swoją jazdę do panujących warunków, zwiększyć odległość między pojazdami i ograniczyć prędkość.