Kierowcy korzystający z cudzych kart pracy to problem, z którymi muszą się zmagać policjanci ruchu drogowego podczas codziennych kontroli. 46-letni kierowca ciągnika siodłowego, został zatrzymany w ostatnich dniach przez mundurowych ze Wschowy, ponieważ jechał na cudzej karcie pracy i próbował wprowadzić ich w błąd co do swojej tożsamości.

Jechał na cudzej karcie - stracił prawo jazdy. Kierowcy ciężarówek na celowniku Policji
fot. KPP we Wschowie

Policjanci skrupulatnie sprawdzają trzeźwość kierowców, czas ich pracy i stany techniczne pojazdów. W przypadku pojazdów wielkogabarytowych, funkcjonariusze przyglądają się również bardzo istotnej kwestii, jaką jest czas pracy kierowcy. Wiele wypadków na drodze wynika z przemęczenia kierowcy, dlatego kontrolowanie jego czasu pracy jest niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

Zobacz:   Poszukiwany listami gończymi oszust zatrzymany. Zarzuty dla 55-latka, który go ukrywał

Wschowa: Jechał na cudzej karcie – stracił prawo jazdy

W ostatnich dniach, w trakcie rutynowej kontroli ciężarówki, którą prowadził 46-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego okazało się, że mężczyzna w tachografie aktywną miał kartę innego kierowcy. Mężczyzna starał się wprowadzić funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości. Plan się jednak nie powiódł, bo zapomniał datę urodzin kolegi na, którego karcie podróżował. W pojeździe kierowca schowaną miał swoją kartę kierowcy. Wobec 46 – latka sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do sądu.

Wobec 46-letniego kierowcy ciągnika siodłowego, sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyzna stracił też prawo jazdy. Takie działania powinny stanowić przestrogę dla innych kierowców, jazda na cudzej karcie jest naruszenie prawa.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz