83-letni mieszkaniec gminy Sława został odnaleziony przez patrol policji w rejonie Kolska w powiecie nowosolskim, zakończając tym samym poszukiwania, które trwały przez całą noc. Mężczyzna dzień wcześniej wyszedł na codzienny spacer i ślad po nim zaginął.

Sława: Szczęśliwy finał poszukiwań 83-latka, który wyszedł na spacer i zaginął. Mężczyzna odnalazł się w nocy koło Kolska
fot. Lubuska Policja

Całe zdarzenie miało miejsce poprzedniego wieczoru. Codzienny spacer, który 83-latek odbywał niemalże zawsze, tym razem trwał nieco dłużej, co wywołało niepokój wśród najbliższych. Kobieta postanowiła sama rozpocząć poszukiwania, jednak nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. Zważywszy na upływający czas, zapadającą noc i pogarszający się stan zdrowia starszego mężczyzny, podjęto decyzję o skontaktowaniu się z policją.

Zobacz:   Zaginęła 51-letnia Olga Ratajczak. Od soboty nie ma z nią żadnego kontaktu

Policja natychmiast rozpoczęła działania w celu odnalezienia zaginionego. Patrolowane obszary obejmowały tereny przyległe do miejsca zamieszkania, drogi dojazdowe, opuszczone budynki oraz okoliczne zarośla. Patrole motocyklowe objęły monitoringiem wszystkie drogi, aby jak najszybciej odnaleźć starszego mężczyznę.

Poszukiwania zakończyły się szczęśliwie, gdyż tuż po godzinie 3:00 w rejonie miejscowości Kolsko w sąsiednim powiecie nowolsolskim, patrol policji zauważył mężczyznę, którego wygląd pasował do rysopisu zaginionego. Okazało się, że 83-latek zdążył oddalić się od miejsca zamieszkania na kilkanaście kilometrów. W momencie odnalezienia był on w dobrym stanie zdrowia, jednak ze względu na jego schorzenia przeprowadzono dokładne badania lekarskie. Po potwierdzeniu dobrego stanu zdrowia starszego mężczyzny, został on przekazany pod opiekę najbliższych.