Pierwszy w tym roku egzamin na kartę rowerową w powiecie wschowskim odbył się na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie.

Egzamin na kartę rowerową we Wschowie
fot. KPP we Wschowie

Jako pierwsi w tym roku egzamin na kartę rowerową zdawali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie. Pierwszy etap egzaminu polegał na sprawdzeniu wiedzy uczniów z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Był to ważny moment, który pozwolił uczniom zweryfikować swoją wiedzę i dowiedzieć się, czy są przygotowani do bezpiecznego poruszania się na drodze.

Drugim etapem egzaminu było pokonanie toru i sygnalizowanie wykonywanych manewrów, zawsze pamiętając o obowiązujących przepisach. Było to sprawdzenie praktycznych umiejętności kandydatów i ich zdolności do zachowania bezpieczeństwa na drodze. Nad prawidłowym przebiegiem tego etapu czuwali policjanci ruchu drogowego wschowskiej policji. Ci doświadczeni specjaliści w zakresie przepisów drogowych byli odpowiedzialni za ocenę umiejętności praktycznych uczniów.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Warto zaznaczyć, że uczniowie traktowali egzamin bardzo poważnie, zdając sobie sprawę z ważności uzyskania karty rowerowej. Ten dokument upoważnia ich do poruszania się rowerem po drogach publicznych i jest jedynym dokumentem, który umożliwia jazdę na dwóch kółkach przed osiągnięciem osiemnastego roku życia, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Po przeprowadzeniu egzaminu wszyscy kandydaci na „młodych cyklistów” zakończyli go z wynikiem pozytywnym. Egzamin na kartę rowerową jest ważnym etapem w edukacji uczniów, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i zwiększenie świadomości dotyczącej ruchu drogowego.

Komentarze