W minioną niedzielę, 10 września, na terenie jednej ze sławskich miejscowości zatrzymano 57-letniego mieszkańca powiatu nowosolskiego. Mężczyzna został schwytany po tym, jak próbował ukryć się w jeziorze razem z łupem pochodzącym z kradzieży z domku letniskowego.

Po kradzieży z domku letniskowego, 57-latek schował się z łupem w jeziorze
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Policja.pl

Wszystko zaczęło się około godziny 22, kiedy to właścicielka domku letniskowego zauważyła nieznanego mężczyznę, który przeskakiwał przez płot posesji. Kobieta szybko zorientowała się, że coś jest nie tak, gdy zobaczyła go z laptopem i głośnikami o łącznej wartości ponad 4 tysiące złotych w plecaku. Natychmiast powiadomiła swojego męża, który podjął szybką reakcję.

Mężczyzna, będąc na plaży, usłyszał dźwięk wchodzenia do wody i zauważył podejrzanego mężczyznę, który próbował schronić się, trzymając się ręką pomostu. Niezwłocznie ruszył w jego kierunku, a jego żona zaalarmowała lokalną policję.

Sławscy policjanci, którzy przybyli na miejsce, natychmiast zatrzymali 57-letniego nowosolanina. W jego plecaku, odnaleźli skradzione przedmioty, które pochodziły z kradzieży z domku letniskowego. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, gdzie w najbliższym czasie usłyszy zarzuty związane z kradzieżą.

Komentarze