Kreatywność oszustów nie zna granic. Policja apelujemy o maksymalną czujność i ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, że policjant, prokurator nie będzie nigdy żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności. W niedzielę, 24 września, fałszywy policjant zmanipulował w ten sposób mieszkankę powiatu wschowskiego.

Fałszywy policjant znów zadzwonił. Powiedział, że dzieci spowodowały wypadek drogowy
fot. Policja

Stosowane przez złodziei metody wzbogacenia się cudzym kosztem stanowią bardzo szeroki wachlarz, który z dnia na dzień rozwija się o kolejne innowacyjne pomysły. Przykładów jest mnóstwo.

W pułapkę oszusta metodą „na policjanta” wpadła niedzielnego wieczoru mieszkanka powiatu wschowskiego, która odebrał telefon z informacją, że jej dzieci spowodowały wypadek drogowy z udziałem ciężarnej kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych. Fałszywy policjant zmanipulował kobietę na tyle skutecznie, że ta przekazała oszustom ponad 120 tysięcy złotych.

Zobacz:   Potrącenia na przejściach w Zielonej Górze i Sulechowie. Policja apeluje o zwiększenie ostrożności

Pamiętajmy, że policjant, funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji, prokurator nie będą żądali od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

Komentarze