Wspaniałym pomysłem, kreatywnością i znajomością zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci podczas wypoczynku letniego, w szczególności nad wodą wykazała się 10 – letnia Natalia Hewusz uczennica Szkoły Podstawowej w Lginiu, w powiecie wschowskim. Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oceniała prace nadesłane z całego województwa lubuskiego.

Natalia Hewusz
fot. Policja

60 prac nadesłanych do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim rywalizowało w konkursie „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych województwa lubuskiego w wieku od 10 do 15 lat.

Zobacz:   Policjantka po służbie zatrzymała kierowcę na podwójnym gazie

Wszyscy uczniowie szkół podstawowych w całym województwie lubuskim spotykali się z policjantami Wydziałów Prewencji jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, w szczególności ze specjalistami od prewencji kryminalnej i dzielnicowymi rozmawiając o zasadach bezpieczeństwa, co śmiało można stwierdzić miało ogromny wpływ na poziom wiedzy w szerokiej materii bezpieczeństwa.

Program Działań Prewencyjnych „Bezpieczne Wakacje 2020” Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz prace komisji można uznać za zakończone sukcesem. Na podium stanęły prace:

  • I miejsce – Natalii Hewusz z Lginia, lat 10
  • II miejsce – Emilii Kalickiej z Gorzowa Wielkopolskiego, lat 10
  • III miejsce – Julii Glapa z Żagania, lat 15.
Zobacz:   9. Bieg Niepodległości w Żaganiu. Można się już zapisywać

Laureaci w najbliższym czasie otrzymają dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Lubuskiego, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

Współorganizatorami oraz oceniającymi nadesłane prawidłowo wykonane przez uczniów prace byli przedstawiciele Wojewody Lubuskiego, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz specjaliści zajmujący się prewencją kryminalną Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.