Młody mężczyzna, groził nożem członkom rodziny i chciał odebrać sobie życie. Interwencja wschowskich policjantów, pozwoliła na obezwładnienie agresywnego napastnika, który sterroryzował rodzinę. Mężczyzna został przewieziony pod opiekę specjalistyczną pod asystą mundurowych.

terroryzował rodzinę
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Alexas_Fotos/Pixabay

O niepokojącym zdarzeniu pomiędzy członkami rodziny został powiadomiony oficer dyżurny wschowskiej policji tuż przed godziną 15:00 w minioną sobotę, 17 października. Z relacji zgłaszających wynikało, że zamieszkujący z nimi syn wszczął awanturę i groził im nożem. Odgrażał się również, że sam targnie się na swoje życie.

Sytuację pojechali sprawdzić mł. asp. Marek Łaszczyński i st. sierż. Bartosz Głuch, którzy po przybyciu na miejsce, widząc zachowanie młodego mężczyzny, jego potęgującą agresję i przemoc postanowili jak najszybciej odseparować go od pozostałych członków rodziny. Młody mężczyzna na widok funkcjonariuszy ruszył w kierunku okna i w tym momencie skutecznie został przez nich zatrzymany.

W tym samym czasie asp. szt. Daniel Krawczyk, dyżurny wschowskiej policji, skierował na miejsce Zespół Ratowników Medycznych, którzy podjęli decyzję od odizolowaniu młodego mężczyzny i konieczności przetransportowania go do szpitala specjalistycznego. Z obawy na mogące pojawić się z jego strony ataki agresji odbyło się to pod asystą policji.