Prawidłowe oświetlenie pojazdu jest bardzo istotnym elementem, który ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo nas wszystkich. W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie odgrywa kluczową rolę z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych. Dbajmy o to, te zasady mają szczególne znaczenie podczas nadchodzącego 1 listopada.

kontrole oświetlenia
fot. Policja

Kontrole oświetlenia w samochodach

Policjanci realizują działania zainicjowane przez Biuro Ruchu Drogowego KGP wraz z Instytutem Transportu Samochodowego „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. To akcja, która prowadzona jest cyklicznie i spotyka się z miłym odzewem wśród kierowców, którzy niejednokrotnie siadając za kierownicą nie mają świadomości o tym, że ich oświetlenie nie działa tak jak należy.

Zobacz:   122 km/h na „pięćdziesiątce” - kierowca stracił prawo jazdy

Kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” przyświeca jeden podstawowy cel – kontrola pojazdów pod kątem prawidłowego oświetlenia. Policjanci kontrolują pojazdy oraz przypominają kierowcom jak ważny jest to element pojazdu, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych i rowerzystów. Kampania opiera się również na współpracy ze stacjami diagnostycznymi, które bezpłatnie mogą w określonych dniach dokonać specjalistycznego przeglądu oświetlenia pojazdu.

Zadbajmy o stany techniczne naszych pojazdów w tym niekorzystnym jesienno-zimowym okresie. Przygotujmy prawidłowo pojazdy do podróży. Nasilony ruchu na drogach z pewnością będzie już 31 października i 1 listopada. W związku z tym apelujemy do Państwa o rozsądną jazdę i bezpieczną podróż, a z naszej strony gwarantujemy bezpieczeństwo i kontrole w rejonach cmentarzy. – mówi komisarz Maja Piwowarska KPP we Wschowie