Doskonała koordynacja działań wschowskiego dyżurnego oraz profesjonalizm i doświadczenie patrolu interwencyjnego, uratowały życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo.

próba samobójcza we Wschowie
fot. Policja

Kolejny raz okazało się, że umiejętnie podjęte w szerokiej skali policyjne działania przyniosły wymierne i nieocenione efekty. Na czas udało się zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie, co jest nieodzownym elementem naszej policyjnej misji. – mówi kom. Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie – Ratujemy życie, pomagamy, chronimy.

Potwierdzeniem jej słów są działania przeprowadzone przez dyżurnego, asp. szt. Łukasza Tarnawę, dzielnicowego ze Szlichtyngowej, mł. asp. Marka Łaszczyńskiego oraz policjanta zespołu potrolowo-interwencyjnego, st. sierż. Bartosza Głucha. Ta trójka policjantów wykazała się niezwykłą skutecznością w poszukiwaniach mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo.

Zobacz:   Przyjechali do sądu na sprawę, w drodze powrotnej okradli piwnicę

Próba samobójcza we Wschowie

Do dramatycznych wydarzeń mogło dojść w środową noc, 28 października. Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że jeden z mieszkańców gminy Wschowa kilka godzin wcześniej opuścił dom i oznajmił, że odbierze sobie życie. Z uwagi na to, że minęło już kilka godzin, a mężczyzna odjechał samochodem w nieznanym kierunku, zakres poszukiwań był ogromny.

Podjęte czynności policyjne, koordynacja działań, zaangażowanie mundurowych i profesjonalizm skutkowały odnalezieniem tuż przed północą poszukiwanego zziębniętego desperata, który przebywał w okolicach kompleksu leśnego. Mężczyzna był roztrzęsiony i agresywny. Krzyczał do mundurowych, że chce skończyć ze swoim życiem. Policjanci odwiedli go tego czynu i wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który podjął decyzję o konieczności objęcia mężczyzny specjalistyczną opieką medyczną.