W poniedziałek w południe we Wschowie, ciężarówka wjechała w market. Konstrukcja budynku uległa poważnemu uszkodzeniu i konieczna była ewakuacja klientów i pracowników sklepu. Ruchu na drodze krajowej nr 12 był utrudniony.

ciężarówka wjechała w market
fot. Policja

W poniedziałek, 2 listopada, tuż przed południem policjanci ruchu drogowego otrzymali informację o tym, że w ścianę budynku jednego ze wschowskich marketów mieszczących się przy drodze krajowej nr 12 wjechał tir. Policjanci ruchu drogowego nie mieli wątpliwości, że przyczyną zdarzenia drogowego były utrata panowania nad pojazdem i nadmierna prędkość. Warunki atmosferyczne były niekorzystne i padał deszcz. Kierujący rozpędzoną ciężarówką uszkodził barierki energochłonne, pokonał skarpę i z całą siłą uderzył w budynek sklepu. Konstrukcja obiektu uległa poważnemu uszkodzeniu. Podjęto szybko o decyzję o ewakuacji wszystkich osób przebywających w markecie i jego zamknięciu.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   GDDKiA: Stan realizacji programu budowy 100 obwodnic w Lubuskiem

Kierowca 33-letni mieszkaniec powiatu konińskiego był trzeźwy. Ruch na krajowej 12 był utrudniony ale płynny. Na miejsce przybyły również zastępy wschowskiej straży pożarnej, pomoc drogowa. Dzięki szybkim i skoordynowanym działaniom wszystkich służb samochód ciężarowy po trzech godzinach był wyciągnięty ze ściany budynku. Uszkodzony poważnie obiekt został zabezpieczony.

Tuż po godzinie 15.00 również w ciągu drogi krajowe nr 12 doszło do kolejnej kolizji drogowej, której przyczyną również była niedostosowana prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Kierujący osobowym Chevroletem 28-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego wjechał w tył poruszającej się przed nim Toyoty, którą podróżował 29-letni mieszkaniec powiatu rawickiego.

Zobacz:   Fałszywy policjant z Wrocławia zatrzymany we Wschowie