Wschowscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który pod działaniem narkotyków jechał samochodem. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany, a jego auto nie posiada ubezpieczenia i badań technicznych. 30-latek jest już 90 osobą znajdującą się pod działaniem narkotyków, którą w tym roku zatrzymali policjanci ze Wschowy.

Poszukiwany 30-latek wpadł w ręce dzielnicowych gdy naćpany jechał samochodem bez OC i przeglądu
fot. Policja

Naćpany jechał samochodem

W środę dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka w Renault, którego zachowanie oraz zachowanie jego pasażerów wzbudziło podejrzenia mundurowych. Jak się okazało tester narkotykowy wykazał w organizmie 30-letniego kierowcy obecność środków odurzających w postaci marihuany, amfetaminy i metamfetaminy. Na dodatek wszystkiego, mężczyzna w systemie policyjnym widniał jako osoba poszukiwana.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Polacy jeżdżą „starociami”, ale czy je ubezpieczają? Wyniki badania Beesafe

To już 90 kierowca po narkotykach w tym roku

W wyniku kolejnych sprawdzeń okazało się, że samochód nie posiadał ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Jest on już 90 osobą zatrzymaną w tym roku przez wschowskich policjantów, która kierowała pojazdem pod działaniem narkotyków.

Problem kierowców znajdujących się w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu to zmora codzienności na drogach. – mówi komisarz Maja Piwowarska z KPP we Wschowie. Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej pozytywnych trafień przypada w weekendy, bądź dni świąteczne.

📎  Ukradł z kościoła sprzęt fotograficzny gdy fotograf szykował oprawę uroczystości ślubnej