Od początku roku już 35 kierowców straciło prawo jazdy we Wschowie. Każdy z nich przekroczył dopuszczalną prędkość o 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. W każdym z przypadków piraci drogowi stracili prawo jazdy, otrzymali punkty karne, wysokie grzywny lub ich sprawę skierowano do sądu.

Tutaj drogówka jest bezlitosna. 35 piratów straciło prawo jazdy we Wschowie
fot. Policja

Ten niechlubny wynik został osiągnięty w piątek, 13 listopada, przez 33-letniego mieszkańca powiatu wschowskiego, który miał zbyt ciężką nogę w terenie zabudowanym. Podobnie jak 34-ech jego poprzedników, również i on na jakiś czas będzie musiał zmienić środek transportu i przesiąść się na rower lub komunikację miejską.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Ukradł z kościoła sprzęt fotograficzny gdy fotograf szykował oprawę uroczystości ślubnej

Mundurowi ze Wschowy podkreślają, że nadmierna prędkość, a w szczególności walka z piractwem drogowym to główne aspekty ich codziennej pracy. Prowadzony szereg akcji, działań, jak również rutynowych kontroli pozwala na wyeliminowanie z dróg kierowców, których zachowanie na drodze to prosta droga tragedii.

Wzmożone działania uderzające w piratów drogowych

Każdy kierowca, który lubi zbyt mocno wcisnąć pedał gazu w swoim aucie musi liczyć się z tym, że złapanie przez wschowską drogówkę kończy się skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie, wysoką grzywną i punktami karnymi. W każdej takiej sytuacji piraci drogowi tracą również prawo jazdy. W miniony piątek był to już 35 przypadek i zapewne będzie ich więcej bo policjanci zapowiadają, że podejmować będą wzmożone działania uderzające w piratów drogowych.

📎  Pościg w Radnicy za skradzionym w Niemczech Peugeotem. Samochód był wart 80 tys. złotych