16 listopada mł. asp. Dominik Fedyczkowski z rąk zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie otrzymał listy gratulacyjne od Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka oraz insp. Jarosława Pasterskiego Komendanta Wojewódzkiego Lubuskiej Policji w związku z obchodzonym 13 października Świętem Ratownictwa Medycznego.

Policjant ze Wschowy, Dominik Fedyczkowski, wyróżniony przez wojewodę i komendanta wojewódzkiego lubuskiej policji
Wyróżniony policjant ze Wschowy, Dominik Fedyczkowski – fot. Policja

Dominik Fedyczkowski to aktywny i ciągle udoskonalający swoją wiedzę i umiejętności policjant ze Wschowy oraz ratownik medyczny, który chętnie dzieli się swoją wiedzą na organizowanych ze wszystkimi grupami wiekowymi spotkaniach i szkoleniach. Praca i działalność Fedyczkowskego, który jest policjantem w Wydziale Prewencji Komendy Policji we Wschowie została doceniona i wyróżniona przez Wojewodę Lubuskiego Władysława Dajczak i Komendanta Lubuskiej Policji insp. Jarosława Pasterskiego.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Powrót do szkół – czy cyberprzestępcy zakłócą nadchodzący rok szkolny?

Policjant ze Wschowy wyróżniony

zmaganie się z sytuacjami kryzysowymi, trudnymi wymaga odpowiedzialności, skuteczności w działaniu, umiejętności współpracy. Ideą funkcjonowania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne jest realizacja zadań, polegających na zapewnieniu pomocy każdej osobie znajdującej się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Niesienie tej pomocy nabiera szczególnego wymiaru w czasie pandemii COVID-19” – podkreślił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak

Służba w szeregach Policji i współdziałania z ratownictwem medycznym to szczególne zadanie i obowiązek, wymagający ciągłego doskonalenia zawodowego, determinacji i poświęcenia. Wspólną misją tych dwóch instytucji jest tratowanie ludzkiego zdrowia i życia wymagające nie tylko profesjonalizmu, ale również wielkiego serca i empatii. – zaznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jarosław Pasterski

Zobacz:   Spełnili marzenia podopiecznych stowarzyszenia "Dalej Razem"

Młodszy aspirant Dominik Fedyczkowski, policjant ze Wschowy o dobrym sercu, doceniany jest również za swój całokształt w środowisku nie tylko policyjnym, strażacki, ale również w całej społeczności wschowskiej. Do podziękowań, gratulacji i życzeń kolejnych sukcesów przyłączyły się również koleżanki oraz koledzy z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.