Łupem sprawców włamania we Wschowie padły setki papierosów różnych marek, opakowania z tytoniem, kasetka z pieniędzmi, telefon komórkowy i drobne przedmioty. Trop zaprowadził śledczych na teren sąsiedniego powiatu, gdzie w ręce kryminalnych wpadł 18-latek i jego 20-letnia kompanka. Mężczyzna włamał się jeszcze do odkurzacza na jednej ze stacji paliw we Wschowie.

Podczas włamania we Wschowie zniknęły setki papierosów i pieniądze. Trop prowadził do sąsiedniego powiatu
fot. Policja

Do włamania doszło w nocy z 26/27 listopada. Sprawcy pod osłoną nocy włamali się do sklepu w jednej z miejscowości w gminie Wschowa, skąd wynieśli kasetkę z pieniędzmi, duże ilości paczek papierosów różnych marek, opakowania z tytoniem, telefon komórkowy oraz drobne przedmioty. Straty wstępnie wyliczono na ponad 5 tys. złotych.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Obwodnica Wschowy: spotkanie informacyjne na temat wariantów przebiegu

Analizując każdy pojawiający się wątek w sprawie włamania we Wschowie, czwartkowego popołudnia śledczy udali się na teren sąsiedniego powiatu, gdzie zapukali do drzwi 18-latka, a następnie do drzwi jego 20-letniej kompanki. Para została zatrzymana i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. 18-latek miał również związek z włamaniem do odkurzacza na terenie jednej ze stacji paliw we Wschowie, które miała miejsce 1 grudnia. Ukradł wtedy kilkanaście monet 2 złotowych.

Młodzi mieszkańcy powiatu górowskiego usłyszeli zarzuty, do których przyznali się i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Zobacz:   Fałszywy hydraulik okrada seniorów z oszczędności. Jak działa oszust?