Zdecydowana reakcja wschowskich kryminalnych uratowała życie mężczyźnie, który schorowany i wycieńczony leżał na łóżku w zamkniętym w mieszkaniu. Mundurowi w porę weszli do środka i udzielili mu pomocy. Mężczyzna miał problemy z oddychaniem. Był poszukiwany.

Kryminalni uratowali życie poszukiwanemu mężczyźnie. Był już siny i ledwo oddychał
fot. Policja

Do zdarzenia doszło w Wigilię, 24 grudnia. Grupa kryminalnych udała się do jednej z miejscowości w powiecie wschowskim, gdzie miał przebywać poszukiwany mężczyzna. Na miejscu okazało się, że pod wskazanym adresem nikt nie otwiera drzwi, jednak z wewnątrz mieszkania słychać było dziwny dźwięk przypominający charczenie.

Uratowali życie poszukiwanemu mężczyźnie

Policjanci ustalili, że mężczyzna zamieszkujący pod tym adresem miał problemy ze zdrowiem, dlatego podęli decyzję o wejściu do środka poprzez częściowe zdemontowanie drzwi. W jednym z pomieszczeń zauważyli leżącego na łóżku poszukiwanego. Był siny i miał widoczne problemy z oddychaniem. Kryminalni uratowali życie poszukiwanemu mężczyźnie – ułożyli go w pozycji bezpiecznej, udrożnili drogi oddechowe i monitorowali jego stan zdrowia do przyjazdu pogotowia.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził stan skrajnego wycieńczenia, odmę płucną oraz migotanie przedsionków serca. Ponadto mężczyzna cierpiał na zakrzepicę. Poszukiwany mieszkaniec gminy Sława został przetransportowany do szpitala, gdzie zajęli się nim medycy.