23-latek przyznał się do zabójstwa w Starym Strączu. Mężczyzna został zatrzymany po tym jak w jednym z mieszkań ujawniono ciała zamordowanego 26-letniego mężczyzny. W środę, 30 grudnia 2020, usłyszał zarzuty.

23-latek przyznał się do zabójstwa w Starym Strączu. Mężczyzna usłyszał zarzuty
fot. Policja.pl

W środę, 30 grudnia, w godzinach wieczornych prokurator przedstawił jednemu z zatrzymanych, zarzut dokonania zbrodni po tym jak 23-latek przyznał się do zabójstwa w Starym Strączu swojego 26-letniego siostrzeńca. Jak wynika z ustaleń śledztwa, drugi z zatrzymanych pomagał oskarżonemu w ukryciu narzędzia zbrodni – usłyszał zarzuty dotyczące składania fałszywych zeznań, utrudnianie postępowania karnego oraz niezawiadomienia o przestępstwie. Wobec niego Prokurator zastosował dozór policji i poręczenie majątkowe.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Spowodował wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim i uciekł. Pasażer trafił do szpitala

Przypomnijmy, do zabójstwa doszło we wtorek, 29 grudnia 2020, w miejscowości Stare Strącze w powiecie wschowskim. We wtorek przed południem w jednym z mieszkań ujawniono ciało zamordowanego 26-letniego mężczyzny. – W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok zmarłego, biegły medyk sądowy ujawnił na ciele ofiary około 40 ran kłutych zadanych nożem. Większość zadana była w ważne dla życia organy wewnętrzne i stanowiła przyczynę zgonu. – mówi Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury.

Czynności procesowe z udziałem tej osoby przeprowadzone zostaną w późniejszym czasie. Nóż którym posłużył się sprawca zbrodni został odnaleziony i zabezpieczony procesowo do sprawy.

📎  Pościg we Wschowie za pijanym motocyklistą. Miał ponad 3 promile!