Kryminalni w ciągu jednego dnia od zgłoszenia ustalili dane personalne mężczyzn, którzy wykorzystali lockdown i okradli lokal gastronomiczny w Sławie. 32 i 42-latek postanowił zaopiekować się sprzętem, który znajdował się w pomieszczeniach punktu. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Sławskim kryminalnym udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

Okradli lokal gastronomiczny w Sławie. Ukradli nawet grzejniki
fot. Policja

O kradzieży powiadomił sławskich kryminalnych właściciel jednego z punktów gastronomicznych w Sławie w poniedziałek, 4 stycznia. Z zawiadomienia wynikało, że lokal był zamknięty i zgłaszający ostatni raz odwiedził swój punkt w październiku ubiegłego roku. Kiedy pojawił się 2 stycznia bieżącego roku drzwi wejściowe były otwarte.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Ile osób w województwie lubuskim dobrze zarabia? Bardzo interesujące statystyki [raport]

Właściciel zauważył, że z pomieszczeń zniknęły grzejniki, armatura sanitarna, frytkownice, rury miedziane, reduktor gazu, zestawy talerzy, radio i kilka butelek alkoholu. Straty zostały wycenione na prawie 3,5 tysiąca złotych. Sławscy kryminalni podjęli intensywne działania mające na celu ustalenie danych personalnych sprawcy bądź sprawców i odzyskanie skradzionych przedmiotów. Już następnego dnia w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Sławie wpadło dwóch mieszkańców gminy, którzy okradli lokal gastronomiczny w Sławie.

W trakcie przeszukań w miejscach zamieszkania policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które zostały ukryte. Mężczyźni w wieku 32 i 42 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży do których przyznali się. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

📎  Najpierw potrącił policjanta potem wskoczył do rzeki. 24-latek nie zdołał uniknąć zatrzymania

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz